Ivka drtí pomalu a tvrdě

iivka"Říkám si Ivka a pocházím od Olomouce, za svou druhou domovinu pak považuji Brno. Taneční hudbu jsem začala poslouchat v patnácti a brzy mi bylo jasné, že techno je pro mě láska na celý život. Na dalších deset let bylo  ale naprosto nemyslitelné, že snad někdy začnu hrát na veřejnosti. Chodila jsem na párty pouze jako posluchač a nesměřovala ke dráze DJe.

Po čase jsem ale zjistila, že mám svůj specifický vkus a čímdál méně DJs z mého okolí se do něj dokáže trefit. V roce 2010 jsem tak vlastně z nespokojenosti přičichla k DJingu a své úplné začátky si odbyla na privátních sešlostech pro kamarády. Ti mě povzbudili k vystoupení na Lesní Párty a k prvnímu oficiálnímu hraní v klubu pak zbýval už jen krok. Nabídka přišla z brněnského klubu Perpetuum a od té chvíle již pro mě nebylo cesty zpět. Techno pro mě po mnoha letech pasivního poslouchání nabralo nový směr.

V mých setech nehledejte veselé rytmy a zběsilé tempo. Mám ráda temné, hutné beaty a ponurou náladu. Snažím se, aby v mém repertoáru nefigurovala jména notoricky známých producentů. Při výběru tracků je mi velkou inspirací například ruské dark techno. Mezi mé oblíbené a častěji hrané producenty patří jednoznačně Alex V0da.

Souběžně s hraním se věnuji také organizování parties. Jsem hrdou členkou týmu Lesní Párty a podílím se i na Quattro mejdanech v brněnské Flédě."

 

www.facebook.com/djivka

www.soundcloud.com/ivkai