Peter Pea hraje pohádkově

Peter Pea

 

Peter Pea spojil své začátky s rozhlasem. V roce 1998 vytvořil na vlnách Rádia Jih speciál o taneční scéně Club Overground a zároveň jako techno live-act začal obrážet české kluby. Odstartoval také kariéru novináře a hudebního recenzenta a společně s pražským projektem Frohikey spustil techno netlabel Tetris.

Prvním oficiálně vydaným trackem z jeho dílny se stal remix pro českou značku Virtual Label v roce 1999. Peter Pea se kromě živé produkce soustředil na pořádání klubových nocí, stál například u zrodu úspěšné jihomoravské taneční párty Pulse Wave Transporter.

V Brně patřil ke spoluzakladatelům Sedmé Velmoci - jediné chill-outové noci v Česku, podepsán je také pod proslavenými klubovkami Tranzistor nebo Quattro. Kromě promotérské činnosti se věnuje českému nezávislému labelu Naked Records, jehož je spolumajitelem.

Své sety označuje jako barevné pohádkové techno v celé škále tvrdosti, nebojí se ani house, breaků či minimalu. Vedle mixování muziky stále vydává, jeho tvorbu naleznete na značkách Naked Records či Isis Recordings.

 

Latest Peter Pea's Cloudcasts on Mixcloud

 

soundcloud.com/peterpea

http://dj.beatport.com/profile/42126

http://www.beatport.com/artist/peter-pea/65133

www.peterpea.com